Dijital Pazarlama Hizmetleri Nelerdir?

Dijital Pazarlama Hizmetleri Nelerdir?

Dijital pazarlama ajansı hizmetleri, birlikte çalışacakları firmanın veya kişilerin yapısını ve hedef kitlesini araştırma yaparak analiz eder. Hedef kitleyi belirledikten sonra bu kitlenin zaman dilimlerini ve hangi platformlarda zaman geçirdiğinin tespitini yapar.

Böylece firmaya özel olarak Dijital Pazarlama stratejisi hedef kitle çalışmaları düzenler. Bunun için stratejik ve teknik hazırlıklar yaparlar. Dijital Pazarlama ajansları ile çalışma yapan firmalara yönelik hedef kitle analizlerinde belirli araçlar ve teknik detaylara yer verilerek, firmanın marka bilinirliği ve sektördeki liderlik konumu için raporlamaya dayalı veri analizleri ve metrikler kullanılır. Dijital pazarlama ajansı hizmetleri, hazırladıkları stratejileri uygularken kurumların sağladıkları bütçeyi verimli bir şekilde kullanırlar.

Dijital platformlarda yayınlanan reklamların dönüşüp oranlarını raporlayarak yeni planlar yaparlar Bunun amacı marka bilinirliliğinin, satışların ve ziyaretçi sayısını arttırmaktır. Hizmet verdiğiniz sektörün alanına göre kriter belirlemeli ve buna göre çalışmalar yapmalısınız. Dünyada global olarak dijital pazarlama hizmetleri uzmanlar ve sektörde başarı sağlamış araştırmacılar tarafından yapılan işlemlerdir.Dijital pazarlama ajansı hizmetleri öncelikle Google’ın iş ortağı olmalıdır.

Büyük markalarla çalışmalıdır.  Referanslarının çok iyi olması gereklidir. Bunun yanı sıra sunacakları hizmetler için çalışan ekiplerin uzman olması ve çok iyi ekipmana sahip olmaları gereklidir. Google ofisle gerektiği durumlarda iletişime geçmelidir. Hizmet verdikleri firmanın hedeflerini çok iyi bilmelidir. Hedeflere uygun dijital pazarlama yol haritası ve stratejisini çok iyi hazırlamaları gerekmektedir. Dijital pazarlama dünyası çok geniş ve emek isteyen bir alandır. Günümüz dijital alandaki değişimler her gün kendini geliştirmekte ve yenilemektedir. Bu yüzden dijital pazarlama ajanslarının bu yenilikleri sürekli takip etmeleri ve uygulamaları gerekir. Ajansların anlaştıkları kurumlarla iyi iletişim kurmaları ve enerjilerinin uyuşması gerekmektedir.

 

Günümüzde birçok kişi ve kurum sosyal medya ajanslarından hizmet alarak gelirlerini yükseltmiş ve marka bilinirliliğini arttırmışlardır. sosyal medya ajanslarına talebin olmasının nedeni yeni dünya trendlerine ayak uyduran ve ona göre uygulamalar üreten yerler olmasıdır.mKurumlar dijital ajanslarda dijital pazarlama yaparak markaların sektörel olarak popüler olmasına öncülük ederler.

Dijital ajans, pazarlamayı dijital alanda yapan yerlerdir. Dijital ajans hizmetleri çok geniş bir kavramdır. Dijital pazarlamada kendi içinde belirlenmiş bir kola bağlı olarak hizmet sunar.  Dijital pazarlama hizmetleri içerisinde SEO hizmeti, sektörde en çok bilinen ve web siteleri ile sağlıklı dönüşüm sağlayan alandır. Uzun süre yapılan çalışmalar teknik ve stratejiler ile planlamalara dahil edilerek; SEO hizmeti ile belirli çalışma aralıklarında dijitalin kalbinde ilk sıralarda yer alabilirsiniz.

Dijital Pazarlama Ajansı Hizmetleri

 • Google Ads Yönetimi ( SEM)
 • Sosyal Medya Yönetimi
 • Web Tasarım Hizmetleri
 • Performans raporları
 • Kurumsal SEO Hizmeti ve Danışmanlığı
 • Content Marketing (İçerik Pazarlaması)
 • E-Posta Pazarlaması (E-mail marketing)
 • E-ticaret Danışmanlığı
 • PageSpeed Site İyileştirme Hızı Hizmeti
 • XML, XSL Ürün Destek Yükleme Paketi
 • Görsel Tasarım Destek Hizmeti
 • SEO Analizi Hizmeti
 • Domain Tescili Hizmeti
 • Marka Tescili Hizmeti
 • Kurumsal Kimlik Oluşturma Hizmeti

Dijital pazarlama hizmeti alarak dijital internet dünyasına kapılarınızı açabilir ve markanızın reklamını yaparak kısa sürede milyarlarca kişiye ulaşabilirsiniz. Dijital pazarlama dünyada değişen trendleri göz önüne alarak insanların alışkanlıklarını, ilgi duydukları her şeyi inceler ve ona göre pazarlama teknikleri geliştirebilirsiniz. Teknolojinin gelişmesiyle beraber internet dünyasına giren insanlar daha sonra akıllı telefonların üretilmesiyle birlikte sosyal medya platformlarında aktif olmaya başlamışlardır. Teknoloji yazılım dünyasında siteleri ve sosyal medya programlarının yaratılmasını alt yapısının oluşturulmasını sağlamıştır.

 

dijital pazarlama ajansı

Dijital Pazarlama Ajanslarında Kimler Hizmet Verebilir?

 • SEO Uzmanları
 • Dijital Pazarlama Uzmanları
 • İçerik Uzmanları
 • Sosyal Medya Uzmanları
 • Grafik Tasarım Uzmanları
 • Yazılım Mühendisleri
 • Bilgisayar Mühendisler
 • Sistem Mühendisleri
 • Art Direktörler
 • Kullanıcı Deneyimi Uzmanları

Günümüzde internete milyarlarca kişi girmektedir. Kullanım amacı ne olursa olsun insanlar üzerinde yarattığı bağımlılık nedeniyle birçok dünyaca ünlü firmaların dahi dijital pazarlama işleriyle ilgilenmesini sağlamıştır. Dijital pazarlama hizmetleri teknik ve sosyal analize dayanan stratejiler bütünüdür.

Bu sektörde yer alan kişilerin trendleri çok iyi gözlemlemeli ve takip etmelidir. Sokakta, cadde de gözlemler yapmalıdır. İnsanlar nelere daha çok ilgi gösteriyor ve tüketiyor bunları çok iyi bir şekilde araştırmak ve dijitale taşımak önemli bir adım olacaktır. Günümüzde birçok kişi internette yer alan E-ticaret siteleri ve bu sitelerin sosyal medya platformlarındaki sayfalarından ürün satın almaktadır. Ürünlerinizin veya marka bilinirliliğinizin artmasını ve popüler olmasını istiyorsanız mutlaka dijital pazarlama ajanslarının dijital hizmetlerinden faydalanmalısınız.

Dijital Pazarlama Neleri Kapsar?

Dijital pazarlama, en basit tanımıyla, dijital platformlar üzerinden gerçekleştirilen pazarlama faaliyetlerini kapsamaktadır. Bunlar, web sitesi, sosyal medya, e-posta, mobil, araç veya strateji gibi farklı kanallarda ürün veya servislerin tanıtımı ve satışı için kullanılan etkili bir araç olarak kabul edilir. Diğer pazarlama faaliyetleriyle karşılaştırıldığında, dijital pazarlama daha güncel ve doğrudan kitlesel iletişim araçlarının kullanılmasını gerektirir.

Dijital pazarlama hem bireysel hem de aracı tarafından gerçekleştirilebilir. Bireyler, internet üzerinden ürün veya hizmet satışı yaparak kendi dijital pazarlama faaliyetlerini gerçekleştirebilirler. Farklı ürün ve hizmetleri ve bunların alıcılara nasıl satılabileceğini öğrenmek için çeşitli eğitimler, kurslar ve güncelleme programları mevcuttur.Araçlar ise dijital pazarlama faaliyetlerini daha geniş çapta veya profesyonel ekipler tarafından gerçekleştirmek için kullanılmaktadır. Günümüzde, birçok farklı araç aracılığıyla dijital pazarlama faaliyetleri, arama motoru optimizasyonu, sosyal medya yönetimi, e-posta pazarlama ve mobilden pazarlama gibi farklı alanlarda yürütülür.

Dijital pazarlama, kolayca erişilen bir araç olarak, günümüz işletmeleri için önemlidir. İşletmeler, rakiplerine ve müşterilerine doğrudan ulaşmak ve pazarlama stratejilerini değiştirmek için bu aracı kullanabilirler. İşletmeler aynı zamanda, bir strateji geliştirmek ve pazarlama faaliyetlerini etkili ve verimli bir şekilde takip etmek için dijital araç ve teknolojileri kullanabilirler. Diğer taraftan, dijital pazarlama faaliyetlerinin çoğunlukla çok düşük maliyetle ve herhangi bir satış tesisinin olmayışıyla hızlı ve pratik bir şekilde yürütülmesi nedeniyle, çok daha verimli ve karlı bir pazarlama aracı olması nedeniyle de tercih edilmektedir.

Dijital pazarlama, dijital platformlar üzerinden, herhangi bir ürün veya hizmetin tanıtılması, satışı ve siparişin yenilemesi süreçlerine kadar uzanan ailede birçok kapsamlı pazarlama teknolojisini kapsar. Dijital pazarlama, ürün veya hizmetlerin marka bilinirliğini arttırmak, müşterileri daha çok etkilemek ve markaya daha fazla ulaşmak için günümüz pazarlama mevcut standartlarına uygun olarak kullanılabilecek bir araç olarak öne çıkmaktadır.

Dijital Pazarlama Ne İşe Yarar?

Dijital pazarlama, internet ve dijital teknolojileri kullanarak markaların, ürün ve hizmetlerini uygun maliyetlerle daha geniş bir hedef kitleye ulaştırmasını sağlayan bir pazarlama tekniğidir. Dijital pazarlama ile web sitelerinin marka bilinirliği, birinci sayfaya çıkma ve Google aramalarında hemen çıkma oranları için teknik çalışmalar dijital pazarlama dalları içerisindedir. SEO, SEM, Sosyal medya pazarlama, E-mail Pazarlama gibi stratejik planlar dijital pazarda var olan web sitelerini geliştirir. 

Dijital Pazarlama ile İnternetten Para Kazanmak Mümkün mü?

Evet, dijital pazarlama kullanılarak internetten para kazanmak mümkündür. Markalar, ürün ya da hizmetlerini çeşitli dijital kanallar aracılığıyla çeşitli hedef kitlelere sunabilir ve ticari amaçlı reklamlar veya dijital satış hedefleri için ödemeler alabilir.

Dijital Pazarlama Kimler İçin Faydalıdır?

Dijital pazarlama, çoğu çeşitli sektörde faaliyet gösteren herkes için faydalıdır. Dijital pazarlama aracılığıyla, markalar ürün ve hizmetlerini hedef kitlelerine daha verimli bir şekilde ulaştırabilir ve bu da kişisel veya ticari kârlar elde etmeyi kolaylaştırabilir.

Dijital Pazarlama Stratejileri Nelerdir?

Dijital pazarlama stratejileri arasında SEO (Arama Motoru Optimizasyonu), Sosyal Medya Pazarlama, İçerik Pazarlama, E-posta Pazarlama, Reklam Ağı Pazarlama, İletişim ve Müşteri İlişkileri Yönetim gibi birçok farklı yöntem bulunmaktadır. 

Dijital pazarlamanın temelleri, bir ürün veya hizmeti satın almak isteyen potansiyel müşterilere ulaşmak için kullanılan çeşitli araçlar ve teknikleri kapsamaktadır. Bunlar arasında web siteleri, e-postalar, arama motoru optimizasyonu, sosyal medya, banner reklamları ve mobil pazarlama yer almaktadır.

Web Siteleri: Müşterilerin ürün veya hizmetler hakkında bilgi edinebilecekleri, ayrıca satın almak istedikleri ürün veya hizmetleri görebilecekleri bir web sitesi oluşturmak dijital pazarlama stratejilerinin temelidir. Web siteleri, potansiyel müşterilerin ürün veya hizmetler hakkında bilgi edinmelerine, güncel fiyatları görmelerine ve satın almalarına olanak sağlamaktadır.

E-posta: E-postalar, potansiyel müşterilere ürün veya hizmetleri tanıtmak için kullanılan çok etkili bir dijital pazarlama aracıdır. E-posta, aynı zamanda potansiyel müşterilerin ürün veya hizmetleri hakkında bilgi edinmelerine ve satın almalarına olanak sağlamaktadır. İşletmeler, e-posta ile müşterilerinin ürün veya hizmetler hakkında bilgi edinmelerini ve satın alma stratejilerinin pazarlaması için etkili olan dijital pazarlama araçları içerisindedir.

Dijital Pazarlama Çalışmaları Nasıl Ölçülür?

Dijital pazarlama çalışmaları, web trafiği, tıklama oranları, satın alma oranları, toplam ödeme ve sosyal medya paylaşımı gibi çok çeşitli web ve dijital verileri kullanarak ölçülmektedir. Ayrıca, istatistikler, raporlar ve anketler de kullanılarak ölçümlerin daha doğru hale getirilmesi sağlanabilir.

İlginizi Çekecek Diğer İçerikler

 1. CRM Nedİr? Ne İşe Yarar?
 2. E-Ticaret Siteleri İçin Blog İçerik Strajesi Nasıl Oluşturulur?
 3. E - Marketing Pazarlama Nedir?
 4. Dijital Markalaşma Nedir? Neden Önemlidir?
 5. Dijital İçerik Üretirken Nelere Dikkat Etmeliyiz?
 6. Landing Page Nedir? Nasıl Kullanılır?
 7. Yurt Dışı Pazar Araştırması Nasıl Yapılır?
 8. Google Analytics Nedir? Ne İşe Yarar?
 9. İçerik Pazarlama Ajansı Nedir?
 10. Dijital Pazarlama Hizmetleri Nelerdir?

Soru Sor

Security Code

*Lütfen zorunlu alanları doldur...

BENZER İÇERİKLER