"Sitenin marka bilinirliğini sende koruma altına al, rahatlıkla dilediğin yerde markanı kullan." Marka tescili ile işini ve bilinirliğini koruma altına alarak, başkaları tarafından tescil edilmeden markanı tescil ettir. Geleceğe yönelik marka kaygını yok et!

Ürün Kodu: PR00016

1.650 TL KDV %18
Ödemeniz gereken toplam tutar: 1650.00 TL
Ödeme seçenekleri Taksit seçenekleri

Satın almak için yardım alın.
Hemen bize yazın veya 02165493838 den bizi arayın.

Ürün Özellikleri

Marka tescili nedir?
Marka, bir teşebbüsün mal veya hizmetlerini bir başka teşebbüsün mal veya hizmetlerinden ayırt etmeyi sağlaması koşuluyla, kişi adları dahil, özellikle sözcükler, şekiller, harfler, sayılar malların biçimi veya ambalajları gibi çizimle görüntülenebilen veya benzer biçimde ifade edilebilen, baskı yoluyla yayınlanabilen ve çoğaltılabilen her türlü işaretleri içerir.

Marka tescil süreçleri

Türk Patent Enstitüsüne (TPE) yapılan başvuruyu müteakip 6 - 8 aylık "İnceleme" süreci vardır. Bu sürenin sonunda markamızın 3 aylık "Bülten" süreci başlar. Bülten sürecini bitiren markamızın, yaklaşık 2 aylık "Belgelendirme" süreci sonunda, Marka Tescil Belgesi elimize ulaşır. Ancak başvuru yapıldığı andan itibaren koruma başlar. Marka tescil tarihinden itibaren 10 yıllık koruma sağlar. Bu sürenin bitiminde yenilenmesi gerekir.

Marka tescili nasıl yapılır?

Marka tescil için öncelikle marka araştırması yapılır. Markanın tescile uygun olup olmadığı sorgulanır. Sorgulama sonrasında marka tescili bakımından bir olumsuzluk veya engel yoksa Türk Patent Enstitüsüne başvuru yapılır. Marka başvurusu yapıldıktan sonra marka tescil süreçleri başlamış olur.

Marka tescili işlemlerini kim yapar?

Marka tescilinde nihayi onay merci Türk Patent Enstitüsü dür. Ancak buraya yapılacak başvuru işlemlerin takibi sizin veya talimat vereceğiniz aracı firma tarafından yürütülür. Araştırma, dosya hazırlama, başvuru, takip ve onay gibi süreç takiplerini kendiniz de yapabileceğiniz gibi, işin ehli uzmanlara yaptırmanız daha sağlıklı olacaktır.

Marka takip

Birçok firma, faaliyet gösterdikleri alanda marka tescili yaptırarak yasal koruma haklarına sahip olmaktadır. Ancak tescilli markaların takip edilmemesi, benzer markaların piyasaya sürülmesi ve hatta tescil ettirilebilmesi sonuçlarına yol açabilmektedir. Tescilli markanıza benzer görülebilecek olmasına rağmen Türk Patent Enstitüsü tarafından yayınlanan markaları, yayın tarihinden itibaren 3 ay içerisinde iptal ettirmek mümkün olabilmektedir. Bu süreç içerisinde markanızın taklitlerini iptal ettirmemeniz uzun ve maliyetli dava süreçleriyle hakkınızı korumaya çalışmanız anlamına gelecektir. Marka takip hizmeti alan hak sahipleri tespiti yapılan markalara zamanında itiraz ederek haklarını korumaktadırlar.

Marka tescili yanında logo tasarımı ücretsiz

Marka tescil işlemi yaparken marka isminiz yanında markanıza ait logonuzu da tescil ettirebilirsiniz. Markanıza ait bir logonuz yoksa veya logonuzdan memnun değilseniz markanıza özel bir logo tasarlayabiliriz. Logo tasarımı marka tescil işleminizle ücretsizdir.

Sen de Yorum Yap

Yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir...Giriş yap / Üye ol

Benzer Ürünler