Youtube SEO

Youtube SEO

Video izlemek istediğimizde hepimiz ilk olarak Youtube’i açarız değil mi? Youtube kullanıcıları ve Youtube üzerinden gelir elde edenlerin sayısı son yıllarda oldukça artış gösterdi ki Youtube yakında bir meslek olarak bile karşımıza çıkabilir.

Şaşırmamak lazım. Peki ama bu kadar insan neden Youtube ile bu kadar ilgilenmeye başladı ve bu gelirler nereden elde ediliyor? Aslında cevap yine aynı ‘SEO’. internet üzerinden gelir elde edebilmek ve müşteri portföyünü arttırmanın en doğal yolu SEO’dan geçiyor. Youtube SEO sayesinde milyonlarca insan hem eğleniyor hem de para kazanabiliyor. Gelelim asıl konuya bunu nasıl yapıyorlar? Ve biz size bu konu da neler önerebiliriz?

Youtube SEO Neyi İfade Eder?

Youtube’a yüklediğimiz videoların bizlere gelir olabilmesi için videomuzun izlenme oranının yüksek olması gerekmektedir. İzlenme oranının fazla olabilmesi için de videomuzun devamlılığının olması ve arama sonuçlarında üst sıralarda olması gerekmektedir. İlk sırada olmak çok çok daha faydalı olsa da ilk sıranın garantisi asla yoktur. İlk sırada ya da ilk sıralarda yer alabilmek denildiğinde de hiç şüphesiz aklımızda SEO kelimesi canlanır. Fakat bizim ilgilendiğimiz konu Youtube’da üst sıralarda yer alabilmek olduğundan bize de Youtube SEO gerekmektedir. Özetle Youtube SEO, doğal izlenme oranını arttırabilmek için üst sıralarda yer alabilme çalışmalarını ifade eder.

Youtube SEO Nasıl Yapılır?

Yola videonuzu yüklemeden önce yapmanız gerekenle başlayalım. Öncelikle yüklemek istediğiniz videoyu, yükselmek istediğiniz anahtar kelime olarak belirleyin ve videoyu o şekilde yükleyin. Akabinde videonuza bir başlık belirleyiniz. Fakat öyle bir başlık belirleyin ki, hem videoya merak uyandırırsın hem de videoyu özetlesin. Üstelik de 3-5 kelime ile sınırlı kalsın.  Youtube SEO için en önemli konulardan biri de kuşkusuz etiketlidir. Etiketler doğru ve özenli bir şekilde oluşturulmalıdır.

 

yutube

 

Ne kadar çok etiket oluşturursam o kadar çok kişi videoma ulaşır diye düşünmeyin asla. Optimum etiket sayısı 8 ile 10 aralığında olmalıdır. Video açıklamaları da en az etiketler kadar önemlidir ve Youtube SEO çalışmasının kilit noktasını oluşturmaktadır.  Video açıklamaları doğru yapıldığı takdirde, benzer videoların önüne geçmek kaçınılmaz olacaktır. Youtube SEO çalışmasına en çok katkı sağlayan konulardan biri de kuşkusuz sosyal medya paylaşımlar dır, ki her paylaşım hanemize artı puan olarak yansımaktadır.

 

Dolayısı ile videolarımızı mümkün oldukça çok paylaşmalı ve takipçilerimizin beğenisine sunmalıyız. Youtube Danışmanlığı hakkında çok fazla şey duymamış olabilirsiniz, ama gelir hedefleri baz alındığında başlı başına ayrı bir kulvar olduğunu tüm aktif kullanıcılar bilir. Youtube Danışmanlığı Youtube’nın kendisi kadar detaylı ve renklidir. Youtube danışmanlığı detaylarında ilk sırada kendini vurgulayan en önemli detay Youtube reklam danışmanlığı olacaktır. Sebebi nedir?

Youtube SEO Neleri İçerir?

 • Youtube Kanal Etiket Düzenleme
 • Video İçeriği Planlaması
 • Video Açıklama ve Etiket Düzenlemes
 • Benzer Kanallarla Eşleşme Çalışması
 • Farklı Playlistlerde Yer Alma
 • Videoların Google SEO İşlemleri
 • Youtube Reklamları Tercih Sebebi Olmanızı Sağlar

Youtube videolarını izlediğinizde ilgi alanımız dışında bir reklam karşınıza çıktığında her ne kadar sinirlenseniz dahi, ilgi alanınıza giren bir ürünler ya da hizmetle alakalı reklamla karşı karşıya geldiğinizde ise sonuna kadar izlemeye devam edersiniz. Biz burada sizler için ne yaparız? İlk seçenekte ki sinirlenme vakasından uzak, merak uyandıran reklam yayınlarını hazırlanır. İşimiz Youtube danışmanlığı olduğuna göre Youtube ile ilgili tüm detaylar gereklerini sunmak görevimizdir.

Bu şekilde mevcutta var olan ve yeni müşteri adaylarınız yeniliklerimizden haberdar olur. Bir yandan marka değerinizi yükseltirken, bir yandan kazancınıza yeni bir ivme kazandırırsınız. Yani Youtube danışmanlığı hizmetlerimiz içerisinde reklamcılık yönlenebileceğiniz asıl kazanç seçeneğidir. Unutmadan reklamlarınızı istediğiniz zaman dilimlerinde, istediğiniz yaş ve meslek gruplarına ulaştırılır. Burada ki detaylarda ki seçimlerinizi ise Youtube danışmanlığı hizmetlerimiz ve profesyonel kadromuz ile bizler size sunuyoruz.

Öyle kolay değil, Siz Kanalları Bize Bırakın Biz Sizin İçin Stüdyoyu Hazırlarız. Banka? Onu da biz hallederiz. Siz kazanırsanız bizde sizinle kazanırız. Youtube danışmanlığı hizmetlerinde en önemli hususlardan biri de kurulum aşamasıdır. Herkes yemek yapabilir. Fakat biliyorsunuz ki herkes her yemeği lezzetli yapamaz.

Youtube danışmanlık hizmetlerimiz bünyesinde kanallarınızı, SEO uyumlu ve tüm altyapı çalışmaları tamamlanmış bir yapı ile sizlere teslim ediyoruz. Sürekli olarak aktif teknolojik firmamıza özel alt yapımızla kanallarınızı kontrol ediyor, sizlere sürekli olarak raporluyoruz.  Yani menünün reçetesini yazıp, malzemeleri fırına koyup sizi öylece bırakmıyoruz. Sürekli yanınızda oluyoruz. Yemek piştikten sonra, ikinci kez aynı yemeği ayni lezzetle yemenizi sağlıyoruz. 

Youtube Takipçilerinizi biz takip ediyoruz. Onlar zaten sizi takip etmiş oluyor.

Ne alaka mı? Anlatalım. Youtube danışmanlığı hizmetlerimiz içerisinde takipçi, abone, beğeni sayılarını arttırmak hali hazırda ana görevlerimizden. Peki ya sonrası? Sonrasında ise takipçilerinizi, abonelerinizi, beğenilerinizi detaylı olarak incelemeye tabi tutuyoruz.

 

Gidenlerin sebeplerini inceleyen analizler hazırlıyor ve sonraki aşamalarda Youtube danışmanlığı partneriniz olarak stratejik planlama larımızı revize ediyoruz. Yani? Yanı kısaca söyle. Youtube üzerine ne yapmak istiyorsanız, Youtube danışmanlığı hizmetlerimizden kesinlikle sizleri faydalanmaya davet ediyoruz. Videolarınız ve yarınlarınızı milyonların izlemesi için Youtube danışmanlığı hizmetlerini meslek edindik. Sadece video izlemek değildi amacımız.

YouTube'da SEO Önemlidir mi?

Evet, YouTube SEO önemlidir. YouTube arama motorlarının arama sonuçlarına elde edilen sıralamaya sahip ve şu anda Internet'in en büyük arama motoru olan Google'ın çalışmalarının içine girdiğinden YouTube SEO önemli bir unsurdur. YouTube SEO, arama motorları tarafından taranabilen bir YouTube video sayfası oluşturmak için en etkili yöntemleri kullanmayı amaçlar. Bu yöntemler arasında anahtar kelime araştırmaları, başlık etiketleri, açıklama etiketleri, etiketler, kategori etiketleri, sosyal medya paylaşımları ve web sitesi bağlantıları yer alır. Youtube SEO video dönüşümü ile ziyaretçi çekmek siteyen, marka bilinrilği ve kendi marka çalışmalarını yapmak isteyen tüm firma ve bireysel çalışmalar için önemlidir. SEO staretejileri bütün Dijital Pazarlama alanı çalışmaları için farklıdır. Ortak dikkat edilmesi gerekenler mevcut olsada Youtube içerikleri shorts video veya uzun videolar halinde oluşturulur. Youtube SEO stratejileri içerisinde başlık, hashtagler, açıklamalar, site içi diğer video bağlantı linkleri gibi çalışmalar ile desteklenmelidir. Youtube SEO çalışmaları Youtube sosyal medya platformu değişiklikleri ve çalışma stratejilerini kapsamaktadır. Sürekli güncellenen ve yenilenen Youtube içerikleri için Youtube SEO stratejilerini ve yeniliklerini takip etmekte fayda vardır.

Google ve YouTube Arama Sonuçları Arasındaki Fark Nedir?

Google arama sonuçları daha çok web sitelerini ve içeriğini gösterirken; YouTube arama sonuçları daha çok video içeriklerini gösterir. Google arama sonuçları daha kapsamlı ve makaleler içeren bir arama sonucu olarak karşımıza çıkarken; YouTube arama sonuçları harici dinamik ve doğrudan içerik gösterir. Youtube arama çubuğuna herhangi bir anahtar kelime yazıldığı zaman ilk sıralara yükselen video Youtube SEO çalışması iyi yapılmış video gibi düşünebilirsiniz. Aynı konu veya başlık adı altında binlerce video içerisinde üst sıralarda yer almak Youtube SEO çalışmaları ile ilgilidir. Google arama motorunda herhangi bir anahtar kelime yazılıp, organik arama sonuçlarında sıralanan ürün veya hizmetin SEO çalışması ne kadar başarılı ise aynı şey Youtube SEO çalışmaları içinde geçelidir. Google SEO çalışmalarında üst sıralara gelmek bütüncül olarak temel faktörlere bağlıdır. Youtube SEO çalışmalarında ön sıralara gelmek için Youtube öneriler ve izlenme süresi arama motorları tarafından dikkate alınan durumlar içerisindedir. 

YouTube SEO'nun Temel Unsurları Nelerdir?

YouTube SEO'nun temel unsurları başlıklar, etiketler, açıklamalar, gönderi tarihi ve kaliteli video içerikleri olmalıdır. Aynı zamanda optimize edilmiş bir video düzeni ve etkileyici özellikleriniz olması önemlidir. Youtube SEO temellerinde video saati ve içerik planlaması yapılırken aksatma ve zaman aralıkları Youtube SEO temelleri için oldukça önemlidir. Üretilen video içerikleri haftanın 5 günü veya 3 günü kanalı nasıl yönetmek istediğinize göre değişiebilen bir durum olduğu için düzen içerisinde aynı saatte, doğru hashtagler ile düzenlemek önemlidir. Her video için ilgili alt video bağlantıları vermek Youtube kanalınıza ekstra ziyaretçi kazandırıp, diğer videolarınızında ön planı gelmesini sağlar. 

YouTube SEO için Ne Gibi Kullanıcı Davranışlarının Önemi Vardır?

YouTube SEO için önemli olan kullanıcı davranışları görüntülendiğinde süre, abonelikler, yorumlar ve beğenilerdir. Bu özelliklerin hepsi arama sonuç sıralamasını etkileyen önemli unsurlardır. Youtube SEO çalışmalarında içerik hazırlarken ilgi çekme, marka oluşturma, kullanıcı niyeti, Kullanıcı deneyimi gibi özellikleri göz önüne almalısınız. Video kadrajına girip, renkli metinlere ve ifadelere yer verip, sürükleyici ve kullanıcı ile bağdaştırıcı video içerikler oluşturmalısınız. 

YouTube SEO için Ne Gibi Dijital Araçlar ve Hizmetler Kullanılabilir?

YouTube SEO için kullanılabilecek dijital araçlar ve hizmetler arasında anahtar kelime analizi, YouTube arama coğrafyası izleme aracı, arama davranışları izleme aracı ve çevrimiçi anketler bulunmaktadır. Ayrıca, arama verileri ve ölçümleriyle ilgili özel araçlar çok yararlı olacaktır. Bunun dışında Youtube SEO hizmetleri için profesyonel SEO ajansından hizmet alıp, Youtube danışmanları ile iletişimde olup, sizlere fayda sağlayacak metodlar içerisindedir. Youtube uzmanları kanalınız için en doğru çalışma stratejilerinizi uygulayıp, Youtube dünyasındaki yerinizi üst sıralara taşıyabilir. 

İlginizi Çekecek Diğer İçerikler

 1. SEO'da SWOT Analizi Nedir?
 2. Kurumsal SEO Nedir Nasıl Yapılır?
 3. SEO Ajansı Nedir? SEO Çalışmasında Neler Yapar
 4. 2023 SEO Trendleri
 5. E-E-A-T İle Google'da Sitenizi Daha Kaliteli Hale Getirin
 6. Query Deserves Freshness Algoritması (QDF) Nedir?
 7. SEO Analizi Nedir Nasıl Yapılır?
 8. SEO Uyumlu Pagination Yapısı Oluşturma
 9. En İyi SEO Araçları Nedir? SEO Uzmanlarının Kullandığı Popüler SEO Araçları
 10. Google’ın Yeni Faydalı İçerik Güncellemesi Kaliteli içerikleri Hedefliyor

Soru Sor

Security Code

*Lütfen zorunlu alanları doldur...

BENZER İÇERİKLER